Zimní sporty v Rejdicích

mapa.jpgSnowboarding Rejdice

foto_sport_snb_1.jpgRejdice patří k zimním střediskům, které podporují a samy se aktivně podílejí na rozvoji snowboardingu. Rejdický park vždy patřil k největším a nejlepším u nás - svědčí o tom tisíce spokojených snowboardistů, kteří se každoročně vracejí a také velký počet závodů a výcvikových kempů, které se tu pravidelně konají. Pro sezónu 2008/2009 vyrostl v Rejdicích Extra Park. Jedná se o jedinečný projekt v ČR v jehož rámci budou mít snowboardisté k dispozici 20 překážek a vlastní svah.

foto_sport_snb_2.jpgNa designu Extra Parku se významně podílel i snowboardista Jan Zajíc, který je také jedním z rejdických patronů. "Zája" je v Rejdicích jako doma a jeho postřehy profesionálního jezdce pomohly k vytvoření nejlepšího a největšího snowparku v ČR. Překážky jsou rozděleny do tří stupňů obtížnosti, takže nabízejí možnost vybití pro zkušené ridery i pro začátečníky.

Extra Park je denně upravován a to dokonce  i pro večerní ježdění od 18:00 do 20:00 - je osvětlen po celé své délce.

Aktuální stav parku sledujte v sekci Novinky, anebo přímo v Parks Info.

Sledujte Extra Park Rejdice na Facebooku!

Sjezdové lyžování

foto_sport_sjezd.jpgSjezdové lyžování má v Rejdicích velkou tradici, hlavně díky návštěvám školních rekreací, lyžařských kurzů, ale také pořádáním nejrůznějších závodů a sportovních akcí. Široká a téměř kilometr dlouhá sjezdovka nabízejí kvalitní lyžování pro všechny. Dva vleky a jedna dvousedačka zase zajišťují plynulé odbavování návštěvníků bez front a čekání. V Rejdicích nedochází ani k nebezpečnému střetu se snowboardisty, protože ti mají vyhrazený Extra Park a po sjezdovce téměř nejezdí. Lyžaři mohou také využít služeb půjčovny lyžařského vybavení a lyžařské školy.

Noční lyžování

Kromě báječného lyžování přes den, nabízí Rejdice i kompletní osvětlení všech sjezdovek a Extra Parku. pro večerní lyžování. Od 18:00 – do 20:00 můžete využít čerstvě upravené svahy, které jsou nyní pomocí nově instalovaných světel osvětlené po celé své délce.

Běžecké lyžování

foto_sport_bezky.jpgOkolní Rejdic nabízí stejně jako celé Jizerské hory skvělé podmínky pro běžecké lyžování. Přímo v nejbližším okolí Rejdic jsou tři oficiální kvalitně upravované běžecké stopy frézované cca 2m od sebe, takže je možné i tzv. bruslení a předjíždění mezi stopami. Napojení na Jizerskohorskou Magistrálu, Polubný, Jizerka, Josefův důl, Bedřichov nebo od nás přes Paseky nad Jizerou na běžkařské terény Harrachov - Ćertova hora, a na Ručičkách popř. do Rokytnice nad Jizerou, Dvoračky a dále.

Aktuální stav běžeckých stop je ke zhlédnutí na serveru www.holidayinfo.cz a na webu www.jizerskaops.cz/bezkarske-trasy/.

 

Patron snowparku - Jan Zajíc

*22.2. 1980 v Jablonci nad Nisou, jezdec za teamy Horsefeathers, Nitro, Nixon, Kamikaze, Osiris, Zeal.

foto_sport_zajic3.jpgfoto_sport_zajic1.jpgJeden z nejlepších českých snowboardistů, který se vyznačuje ojedinělým stylem a délkou svých skoků. Mezi jeho oblíbené triky patří switch rotace a to až do 900°, rád jibuje velké raily, ale nejraději se rochní v prašanu velkých hor. Svými mezinárodními zkušenostmi ze Švýcarska, USA nebo Kanady přispívá k rozvoji snowboardové scény u nás. V Rejdicích se pravidelně podílí na designu snowparku, pro tento rok přidal do Extra Parku několik nových překážek a dalších vylepšení. Pokud nebrázdí svahy světových hor, můžete ho potkat v Rejdicích, kde se věnuje výchově a tréninku snowboardového potěru na svých SNB Campech.. 

Novinky v areálu

Ukončení provozu

Vážení příznivci Rejdic, děkujeme za přízeň v letošní /poněkud skromné/sezóně. Budeme se na Vás těšit v té nadcházející. Vaše Rejdice