Rejdický sportovní areál

foto_skiaeral.jpgRejdický skiareál obsluhuje jedna sedačková lanovka s přepravní kapacitou 1200 osob/hod., jeden vlek typu Poma s kapacitou 570 osob/hod a jeden dětský vlek pro lyžařskou školu. Délka sjezdových tratí je 950m, šířka přes 200m, obtížnost se pohybuje od modré po čevenou - jsou tedy vhodné pro začátečníky i pro pokročilejší lyžaře. Extra Park měří na délku 950m ,obsahuje 20 překážek a díky designu od jednoho z nejlepších tuzemských jezdců Jana Zajíce je největším v ČR. Díky rozdělení dle obtížnosti na sekce [Ízy], [Kůl] a [Hárd] vyhoví všem snowboardistům.

Rejdice jsou také hrdým hostitelem největší mezinárodní dětské sportovní akce pod záštitou Evropského Olympijského výboru - European Youth Olympic Winter Festival 2011.

Extra Bag - obří polštář, který vás nenechá ve štychu ani při špatném dopadu

foto_o2_extra_bag.jpgUž druhou zimní sezónu si u nás můžete vyzkoušet ojedinělou a v Čechách naprosto exkluzivní tréninkovou pomůcku - Extra Bag. Inspirací pro Rejdice bylo francouzské středisko Avoriaz, kde obdobnou vzduchovou matraci uvedli do provozu o rok dříve. Zatímco v Rejdicích je návštěvníkům k dispozici zdarma v rámci denní permanentky, ve Francii je tato atrakce zpoplatněna. Novinkou při užívání bagu je vyšší bezpečnost jezdců. U rozjezdu na Extra Bag totiž přibude signalizační zařízení - anemometr. Tento „semafor" ukáže jezdci, zda není příliš silný vítr na bezpečné využívání „vzduchového polštáře". Nově bude u rozjezdu umístěna i cedule s instrukcemi pro skokany.

Extra Bag je vlastně nafukovací dopad, který slouží k tréninku obtížných i začátečnických trikových skoků na snowboardu a lyžích, s maximální ochranou jezdce při dopadu. Extra Bag bude stejně jako vloni stát za odrazem skoku postaveného ze sněhu, kde jeho devatenáctimetrová délka a dvanáctimetrová šířka vytvářejí bezpečnou dopadovou zónu za skokem a téměř čtyřmetrová výška zajišťuje optimální měkkost a pružnost. Ta je obstarávána dvěma fukary o výkonech 5 kW a je jí možno během dne měnit dle potřeby. Celá matrace váží 1,2 tuny včetně krycí plachty, která má hmotnost 275 kg. Extra Bag je v provozu po celou dobu otevření areálu.

Rejdice opět nasadily velmi vysokou laťku ve vybavení českých, ale i evropských snowparků. Extra Park v Rejdicích tak zůstává na prvním místě mezi českými snowparky, co se týká vybavení a služeb návštěvníkům.

Strojový park

foto_strojovy_park.jpgExtra Park a sjezdové tratě v Rejdicích jsou strojově upravovány každý večer a poté každé ráno. Je-li to třeba, sjezdovky jsou upravovány průběžně i během dne. Areál disponuje kompletním zasněžováním vysokotlakými sněžnými děly, a proto Vam můžeme poskytnou jistotu sněhové pokrývky i při suchých mrazech. Sezóna v Rejdicích tak trvá od listopadu až do dubna.

Skidata

foto_skidata.jpgV celém středisku Rejdice je používán moderní systém bezdotykových čipových karet Skidata. Na pokladně je Vám po zaplacení jízdného a vratné zálohy 100,- Kč vydána čipová karta, kterou umístíte na levou stranu Vašeho oděvu a turnikety Vaši kartu automaticky načtou. To našim klientům umožňuje pohodlné odbavení na lanovce i vleku bez zbytečného zdržování nebo hledání průkazu (riziko jeho ztráty je minimální).

Uvíznout v síti se vyplatí

Bezpečnostní sítě podél tratí plní dvojí funkci: za prvé mohou oddělit snowpark nebo snowboardcrossovou trať od sjezdovky pro „spořádané lyžování" a jasně vymezit pole působnosti pro zábavu a skákání. Za druhé skutečně mohou zachránit nevydařený průjezd například klopenými zatáčkami ve snowboardcrossové trati. „Někteří lyžaři přecení své schopnosti a ve vysoké rychlosti a náklonu vyletí ze zatáčky. V pádu a pohmoždění je naštěstí zbrzdí sítě," říká provozovatel skiareálu v Rejdicích Martin Martínek.

 

Novinky v areálu

V SOBOTU 18.3.2023 UKONČENÍ PROVOZU NA LANOVÉ DRÁZE

Vážení zákazníci, velice Vám děkujeme za podporu v letošní zimní sezóně. V NEDĚLI SE BUDE V AREÁLU KONAT MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR UČITELŮ LYŽOVÁNÍ, TELEMARKU A SNOWBOARDINGU. Pro veřejnost bude sjezdovka uzavřena, ale můžete jim fandit. Bufet OTEVŘEN.